Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sigurnost na stazama

+4
alfa
tanana
gagi
supra
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od tanana Februar 26th 2009, 00:27

Kada je rijec o znakovima mislim da su najpotrebniji oni za ogranicenje brzine. Prethodni vikend je bila velika guzva na stazama i tad treba posebno voditi racuna o brzini, a sama sam bila svjedok "prolijetanja" pojedinih skijasa koji su jos djelovali vrlo nesigurno i na kraju naravno zavrsili neslavno.
Na Ogorjelici 2 su izlijetali kao iz katapulta da je bilo strasno naci se u blizini, a tu je bilo i male djece.
Slozicete se da se brzinom ne dokazuje skijasko umijece nego se samo izaziva nesreca 🇳🇴
Sto je najzalosnije oni koji najvise jure su pretezno losi skijasi koji znaju samo pravo pa sta bude affraid
tanana
tanana
Member
Member

Broj poruka : 132
Godina : 42
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 16.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od info-jahorina Februar 26th 2009, 00:37

tanana ::Kada je rijec o znakovima mislim da su najpotrebniji oni za ogranicenje brzine. Prethodni vikend je bila velika guzva na stazama i tad treba posebno voditi racuna o brzini, a sama sam bila svjedok "prolijetanja" pojedinih skijasa koji su jos djelovali vrlo nesigurno i na kraju naravno zavrsili neslavno.
Na Ogorjelici 2 su izlijetali kao iz katapulta da je bilo strasno naci se u blizini, a tu je bilo i male djece.
Slozicete se da se brzinom ne dokazuje skijasko umijece nego se samo izaziva nesreca 🇳🇴
Sto je najzalosnije oni koji najvise jure su pretezno losi skijasi koji znaju samo pravo pa sta bude affraid
Mislim da se ništa ne bi poboljšalo, jer takvim kretenima znakovi bi dali još više samopouzdanja za kršenje pravila i ugrožavanje drugih skijaša!
info-jahorina
info-jahorina
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 777
Hobi : web
Ski/Bord : Bord
Datum upisa : 22.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od alfa Septembar 23rd 2009, 14:09

Evo jedan predlog da Jahorina moze da prenese ovima iz OC....naime sada kada na fotkama vidimo te silne radove i masine hteo sam da podsetim da jednu moju sugestiju u vezi poboljsanja staza.Kada su vec masine gore mozda ne bi bilo lose pokusati malo izravnati pojedine delove staze a tu narocito mislim na prelomnicu na Ogorjelici I(kafana kod Save) gde se konstantno pojavljuje ledena ploca i izaziva gomilu problema i padova.Ako me dobro secanje sluzi tu su za dve godine bile dve opasne povrede...ako bi se samo malo ispeglala prelomnica mislim da se ne bi stvarala ledena ploca.To je samo predlog jer ima jos par takvih delova staza a ako su masine vec gore mozda je pravo vreme da se to uradi jer ne zahteva neke velike radove...pozz smile
alfa
alfa
Full Member
Full Member

Broj poruka : 368
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od JAHORINA Septembar 23rd 2009, 17:06

U OC centru se razmišlja o problemu staza tako da već rade određene projekte oko proširenja i uređenja staza. U naredenom periodu može se očekivati i aktivan rad po ovom problemu. Što se tiče leda na prelomnici, to se ledi na početku od strane radnika OC, kako ta tako i sve druge prelomnice, kako bi moglo da se skija. Da se ne uradi tako do 11 sati ne bi imao nimalo snijega na prelomnicama. Gotovo svi skijaši i borderi staju odnosno koče na prelomnicama.
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od suma.ker Novembar 3rd 2009, 02:53

JAHORINA ::U OC centru se razmišlja o problemu staza tako da već rade određene projekte oko proširenja i uređenja staza. U naredenom periodu može se očekivati i aktivan rad po ovom problemu. Što se tiče leda na prelomnici, to se ledi na početku od strane radnika OC, kako ta tako i sve druge prelomnice, kako bi moglo da se skija. Da se ne uradi tako do 11 sati ne bi imao nimalo snijega na prelomnicama. Gotovo svi skijaši i borderi staju odnosno koče na prelomnicama.

Sasa jel neka staza prosirena kad su vec tolke masine se vrzmale po planini ovih meseci... ima li nekih novosti sa samih staza?
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od JAHORINA Novembar 3rd 2009, 11:15

Oko staza nije ništa rađeno, to je projekat za narednu godinu.. Biće dobro da postojeće blagovremeno vrate u prvobitno stanje...
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od suma.ker Novembar 3rd 2009, 12:23

JAHORINA ::Oko staza nije ništa rađeno, to je projekat za narednu godinu.. Biće dobro da postojeće blagovremeno vrate u prvobitno stanje...
i to sto kazes ... vec je pocelo "lose vreme" :D
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Sigurnost na stazama - Page 2 Empty Re: Sigurnost na stazama

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu