Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utisak i primedba za sezonu 2011

Ići dole

Utisak i primedba za sezonu 2011 Empty Utisak i primedba za sezonu 2011

Počalji od supra Mart 17th 2011, 13:32

Mada je Jahorina napravila veliki korak u modernizaciji, ipak se lako mogu uočiti nedostatci.

Garaže

Di Sole je skroz ok i nalazi se na veoma dobrom mjestu, ali ako je nešto predviđeno (obećano) onda bi se trebalo realizovati. Mislim da svaki ski centar treba da bude bog i batina za sve što kruži oko njega, dok se meni čini da je na Jahorini obrnuto.



Pokretna traka

Iako je napravljena, čak i testirana, bar na Ogorjelici, od te trake nema ni traga ni glasa. Možda nije ni potrebna, pa se na njoj mogla uštedeti neka kinta.



Poklopci

Zaštitni poklopci koji su trebali da se nalaze na korpama još nisu montirni.


Kasa

Možda je vreme da se naprave nove kase, malo modernije i logičnije. Ja sam se navikao da gledam čovjeka u oči kada kupujem ski pass, na jahi se osjećam kao da kupujem cigarete na kiosku (trafici). Cijenovnik nije istaknut i vidi se samo u zadnjem momentu kada se već izvadila lova za skipass.



Posebna ponuda

Mislim da bi jedan ski centar kao što je Jahorina tebao imati besplatnu wireless konekciju, ako ne za sve, onda za one koji su kupili ski pass. Takođe fali ski bus koji bi na svakih pola sata ili sat vremena kružio "besplatno" ski centrom od Bistrice do Šatora sa jedne destinacije na drugu kako bi gosti imali priliku da upoznaju obe strane ovog ski centra.
Ski bus bi dobro došao za prevoz skijaša i bordera od Poljica do Ogorjelica u slučaju da šestosjed Poljice NE radi a Ogorjelica DA.



Sigurnost

Stvarno mi nije jasno kako to da na Jahorini borderi imaju pravo da skinu bord i da ga nose sa sobom na žičari. Ne želim ni da pomislim kako bi se završilo kada bi nekome "slučajno" ispao iz ruke... a pri tome oštećuju i sjedišta.



(Ne)logičnos

Na Jahorini možete da naletite na neke instrukcije koje su napisane na čak četri jezika: Njemačkom, Engleskom, Italianskom i Francuskom. Lijepo i jasno "svima" onima koji znaju ova četri jezika.



Marketing

Čista 0! Znači ne postoji tračak markentiške strategije tipa "Obilazak Sarajeva" "Pale" "Ljetnja sezona" itd... Također nisam primetio da se Olimpijski centar potrudio da na bilo koji način skrene pažnju turistima da se opet vrate. Imam osjećaj da je planina Jahorina prepuštena samoj sebi i da se samo čeka nova godina i đački raspusti kako bi se obrnula neka lova, a ako u tom periodu nema snijega sesona se računa "propalom" i skoro se ništa ne čini da se uradi nešto da bi se na neki način spasila.


Ovo je moj lični utisak i mišljenje, nakon 7 dana provedenih na Jahorini u martu mesecu.


Toliko o negativnim stvarima, o pozitivnim ću u odgovarajućoj temi.

supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu