Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BURN Street session

Ići dole

BURN Street session Empty BURN Street session

Počalji od supra Mart 2nd 2011, 13:27

Budim se, i razmišljam kako taj dan imam neki ručak, i sastanak sa Vuletom iz Rope-a povodom snimanja novog Rope skateboard filma. To razmišljanje mi je prekinuo Dule da mi kaže da dolaze Miljan i Chez sa Kopa da voze street mesta po Beogradu, i da me pita da li bi fotkao to i snimao. Nakon kraćeg razmišljanja pristao sam. Prvo je sledio ručak, a zatim i sastanak. Nakon toga sam se dogovorio da se nadjem sa njima na Tašmajdanu u 19h.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pored njih tu je bio i Slaviša koji je predložio da odemo do Višnjičke Banje, na Lešće (groblje) jer je tamo video neke dobre rejlove. Penjemo se na Lešće, i provaljujemo da je tamo napadalo jedno 30 cm snega, i da je temperatura oko -10c. Lešće je inače najviši vhr Beograda. Prvo što smo videli je bio gelendar sa 4 kinka dužine jedno 15 metara, gde je Miljan pokušavao da skine boardslide, dok su se Chez i lopata družili na 20ak metara odatle praveći zajedno neki kiker pored gelendera i ogromnog gepa ispod. Nakon par pokušaja Miljana da izvozi ceo taj ogromni rail sa milion kinkova, rasveta tog raila nam odlazi, jer je Slaviša morao da uzme kola cija su svetla bila uperena u taj rail koji je Miljan radio, pa smo ga ostavili za kasnije, i tada smo se prebacili kod Cheza da vidimo šta je on naumio. U tom trenutku dolazi i drugi deo ekipe (Rok, njegov drug sa kamerom, i Jovan moj drugar iz Višnjičke Banje, svi snowboarderi).

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nakon par pokušaja da se skine Chezov plejs, Miljanu zapinje daska na gepu ispod raila i pada direkt na kičmu i glavu, sa 2 metra na beton. Ozbiljan pad, nakon kojeg je zadobio dobre povrede pršljenova i malu povredu glave, i naravno to je značio kraj vožnje za njega. Chez je nakon toga skinuo i taj gelender sa gepom, gde smo i završili session za to veče. Odlazimo kući, neki u bolovima, neki sa promrzlinama prstiju na nogama, i dogovorom da se sutra nadjemo oko 12, 1 popodne i da krenemo sa vožnjom.

Prvi plejs sutradan je bio ogroman gelender u južnom bulevaru, ali ovog puta bez Miljana, jer nije mogao da hoda, pa je ostao kući. Ekipa za taj dan je bila Dule, Chez, Slaviša i ja. Na tom prvom gelenderu nije bilo zaleta, pa smo morali nekako da ga izmislimo, a tu je dobro došao stari zamrzivač koji je neko bacio pored kontejnera, na koji smo stavili merdevine koje smo pozajmili na gradilištu pored. Za Slavišu sa skijama nije bilo dovoljno brzine, jer je zalet bi prenisko, ali smo zato mogli štapovima od Slavišinih skija da povučemo Cheza koji je nakon par pokušaja skinuo rail iz Boardslide-a. Nakon toga smo obilazili neke nove plejsove, ali su svi bili HC, a to je značilo jedan pogrešan pokušaj, i mogli bismo odmah da vozimo i Cheza i Slavišu u urgentni. Zato smo otišli do Konjarnika gde smo naišli na super ivicu, gde je Chezz skinuo na keca bs 50-50, bs tail press, i bs nose press. Bili smo zadovoljni sa fotkama i snimcima, i rešili smo da odemo do skateparka da probamo tamo neke trikove. U parku nismo ništa uspeli, jer nema dovoljno zaleta za bilo koju spravu u parku, pa nas je zato Dule odveo kao nagradu na klopu u Pizza Hut, gde se i ceo dan završio sa dve ogromne pice, par piva, i rastankom do sutra.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Treceg dana sam imao opet neko snimanje ujutru, pa sam se kasnije našao sa Duletom, Chezom i Fikusom, gde smo zapalili na Brankov most, na ivicu preko milion stepenica. Dobro, mislim da ih je nekih 20ak i kusur. Fikus je u tada zapalio sa Slavišom i ekipom na neki drugi plejs, a Dule, Chez i ja smo krenuli sa fotkanjem i voznjom.

Opet, zadovoljni sa fotkama i snimcima smo se uputili u Mek Donalds, gde nas je Dule opet nakrkao sa zdravom hranom, i onda smo otisli do Hale Pionir da se nadjemo sa Slavišom, Fikusom i ostalom ekipom. Tamo su napravili kiker ispred nekih stepenica, gde na prvi pogled i nije bio neki kul plejs, ali se ispostavilo da je super za fotkanje, a i ekipa je bila skroooz gotivna, pa je i njima (vozačima) bilo zanimljivije da se voze zajedno.

Nakon toga sam imao neki dogovor da odem do kraja sa drugarom i dve neke drugarice gde smo trebali da pijemo rakiju, i ko zna šta bi tu moglo da se dogodi, i realno sam skroz rešio da odem tamo, jer sam se smrzao, slinio, nije mi bilo više do fotkanja i snimanja, jer sam i ja hteo da se vozim, a nisam imao bord, već sam samo čučao u snegu i smrzavao se. Ipak nisam mogao da odolim ekipi, i da ih ostavim na cedilu bez i jednog zabeleženog trika, pa sam morao da ispalim ženke i da odem u Banju da nastavimo sa fotkanjem i snimanjem.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Banja je to veče izgledala kao Beogradski Kopaonik. Kada smo videli sve te rejlove koji su već bili na nizbrdicama, sa već postojećim zaletom, odlepili smo skroz, a Chez najviše. Kao mala deca, nismo mogli da se dogovorimo koji ćemo da radimo, pa je svako krenuo da pravi kiker za svoj gelender, ali smo se na kraju skupili na jednom, gde je session i krenuo. Chezz je pobesneo sa gomilom Lip slide-ova, Fikus je skidao dosta nekih trikova na skijama koji ne znam kako se zovu, a Slaviša je tada skinuo svoj prvi street rail ikada. Svi smo bili srećni, niko nije zaglavio na Urgentnom Centru, i nakon 3 sata vožnje u Banji, na 300m nadmorske visine, okončali smo naš trodnevni Burn Session sa fenomenalnim fotkama, jos boljim snimcima, i super drugarskoj atmosferi koja nas je pratila od prvog dana.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sutradan smo se svi razbežali dalje, Fikus se vratio u Kragujevac, Chezz je otišao nazad na Kop da radi sa Miljanom, Dule je otišao na after hour parti verovatno, a ja sam zapalio u Zagreb kao i Slaviša na otvaranje indoor skate parka.

Hvala lepo, doviđenja.

Vlada, Studio Frame. izvor: http://www.boardshop.rs/2011/02/burn-street-session/
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu