Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gondola Pale-Jahorina

+5
mixy
tarunator
danilosubotic
grudva
supra
9 posters

Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Gondola Pale-Jahorina

Počalji od supra Oktobar 12th 2010, 14:23

EKSKLUZIVNO!
Usvojen plan parcelizacije i urbanističko-tehničkih uslova za izgradnju žičare "Jahorina ekspres"!!! Riječ je o GONDOLI čiji je maksimalni predviđeni kapacitet 2.500 putnika na čas, u luksuznim kabinama kapaciteta 12 sjedišta, koja će od Pala do Jahorine stizati za petnaestak minuta.


Odbornici SO Pale usvojili su na jučerašnjoj posebnoj sjednici plan parcelizacije i urbanističko-tehničkih uslova za izgradnju žičare "Jahorina ekspres", čime su stvorene pretpostavke za realizaciju velikog poduhvata koji u završnici podrazumijeva da ovaj grad već krajem iduće godine savremenom gondolom bude povezan s olimpijskom ljepoticom.

Načelnik Pala, Slobodan Savić, pojasnio je da je riječ o projektu čiji je investitor ovdašnja kompanija "Majneks", ocijenivši da je riječ o poduhvatu od istorijskog značaja za Pale i turističku ponudu na planini.

- Riječ je o modernoj gondoli čije će funkcionisanje donijeti mogućnost napretka i razvoja samih Pala, ali i Jahorine kao turističke destinacije - ocijenio je Savić.

Vlasnik kompanije "Majneks", Veljko Golijanin, izjavio je da je vrijednost investicije 15 miliona evra, te da će izgradnja gondole početi na proljeće i biti završena do početka zimske turističke sezone 2011. godine.

- Savremenom gondolom, čiji je maksimalni predviđeni kapacitet 2.500 putnika na čas, u luksuznim kabinama kapaciteta 12 sjedišta, do Jahorine će se stizati za petnaestak minuta, s tim što treba napomenuti da je planirana i međustanica na Ravnoj planini, što će u budućnosti doprinijeti i razvoju sasvim nove sportsko-turističke destinacije na tom lokalitetu, koji ima sve predispozicije da postane jedan od vodećih nordijskih ski-centara u regionu i Evropi - pojasnio je Golijanin, naglasivši da je na lokalitetu polazne stanice već otkupljeno i zemljište za parking-prostor za više od 500 automobila i 35 autobusa.

U drugoj fazi projekta, planirana je i izgradnja potpuno nove ski-staze od Jahorine do samih Pala, što će takođe biti novina u ovdašnjoj turističkoj ponudi.

Golijanin je istakao da će postavljanje stubova i žica za novu gondolu biti povjereno renomiranoj italijanskoj kompaniji "Lajtner", s kojom je "Majneks" sarađivao i uspostavio izuzetne poslovne odnose i prilikom izgradnje šestorosjednih žičara na Jahorini.

Opširnije
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od grudva Oktobar 12th 2010, 15:58

Zdravo.

Nisam pisao duže vreme, ali vas zato redovno pratim, kako vaš forum tako i ostale izvore informacija vezanih za jahorinu. Moram vam reći da sam počeo da pratim datum i vreme objave, jer se više u poslednje vreme pojavljuju iste informacije na više foruma i portala, ali moram da priznam da se u većini slučejava prvi, respekt za trud i rad.

E sad o gondoli i projektima.

Meni se čini da se u poslednje vreme mnogo toga planira, radi ali nikako ne završava. Jednu politiku vodi jahorina, a drugu Pale. Vidi se da su poduzeti konkretni koraci ka ostvarenju ovog projekta vezanog za gondolu, ali šta je sa veštačkim zasbnežavanjem, putom itd? Činimi se da se ide u pravcu mase za koju neće biti dovoljno 20km ski staze niti trenutni broj ležajeva, nastaće gužve i jahorina neće više biti što je do sada bila, a o cenama nećemo da komentarišemo, jer tu gondolu na neki način treba odplatiti.

pozdrav

grudva
Member
Member

Broj poruka : 54
Datum upisa : 28.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od danilosubotic Oktobar 12th 2010, 16:03

WRH BRATE!!!! smile

OVO CE DA BUDE LUDNICA!!!! NADAM SE DA CE SVI PLANOVI I RADOVI BITI KOMPLETIRANI DO SLEDECE SEZONE!!! COVECE!!! WOW!!! smile

OCE LI SE ZNA LI IKO NAPLACIVATI POSEBNO GONDOLA ''Jahorina Ekspres''!?
SVE NAJBOLJE IM ZELIM!!! smile yahoo yahoo yahoo
danilosubotic
danilosubotic
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 31
Godina : 39
Mjesto : NOVI SAD
Hobi : student
Ski/Bord : Atomic Kung Pow
Datum upisa : 24.09.2009

http://www.myspace.com/dachons

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od danilosubotic Oktobar 12th 2010, 16:05

grudva ::Zdravo.
Meni se čini da se u poslednje vreme mnogo toga planira, radi ali nikako ne završava. Jednu politiku vodi jahorina, a drugu Pale. Vidi se da su poduzeti konkretni koraci ka ostvarenju ovog projekta vezanog za gondolu, ali šta je sa veštačkim zasbnežavanjem, putom itd? Činimi se da se ide u pravcu mase za koju neće biti dovoljno 20km ski staze niti trenutni broj ležajeva, nastaće gužve i jahorina neće više biti što je do sada bila, a o cenama nećemo da komentarišemo, jer tu gondolu na neki način treba odplatiti.pozdrav

Nije opste problem da se napravi desetak Hotela....a naravno planira se cini mi se da se napravi jos dodatnih staza!!
Za sezonu 2012 se planira staza od Jahorine do PALA!!!!
Ako privatnik vidi profit tu...hmmm...iskoristi ce to!!!!
danilosubotic
danilosubotic
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 31
Godina : 39
Mjesto : NOVI SAD
Hobi : student
Ski/Bord : Atomic Kung Pow
Datum upisa : 24.09.2009

http://www.myspace.com/dachons

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od supra Oktobar 12th 2010, 16:49

Ta staza do Pala bi bila najduža staza, samim tim i najatraktivnija, što bi opet dovelo do sječe šuma jer bi ona morala da bude prilično široka.
Moje pitanje je koliko bi ta staza isdržala, jer njoj ni topovi nebi pomogli ?
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od tarunator Oktobar 12th 2010, 17:22

Ovo je predivna vijest!Jahorina se razvija najvecom mogucom brzinomm...a ostale planine NIKAKO!
tarunator
tarunator
Member
Member

Broj poruka : 66
Godina : 33
Mjesto : Visoko
Hobi : Skijaje,biciklizam itd.
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od danilosubotic Oktobar 12th 2010, 17:35

Pa ne bih bas rekao da se razvija najvecom mogucom brzinom..pre bi rekao da je jos u DRUGOJ brzini...i nikako da prebaci u 3 ili 4 brzinu!
Ova gondola AKO se napravi...bilo bi veliki korak...ali tu fali jos doooosta stvari koje treba srediti....TREBA NOVIH STAZA bar 10-ak km.....
ne znam kako bi se ta staza napravila do pala...kao sto kaze Supra da li bi ikako moglo mozda da se odrzi ta staza neko vreme sa najvise moguce topova postavaljnih...itd itd....
samo hrabro napred...nadam se da za jedno 5 godina JA bude jako jako lepo skijaliste!!! smile
danilosubotic
danilosubotic
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 31
Godina : 39
Mjesto : NOVI SAD
Hobi : student
Ski/Bord : Atomic Kung Pow
Datum upisa : 24.09.2009

http://www.myspace.com/dachons

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od supra Oktobar 12th 2010, 17:52

Skidam kapu ljudima koji su izgradili ona dva šesterosjeda. Kladio sam se da neće uspjeti da ga završe do početka sezone, ali ljudi uspješe, i to po nepovoljnom vremenskim uslovima i svim sporednim stvarima koje su pogotovo psihički kočile njihov rad. ALI, da od kraja sezone, pa do početka sledeće, stignu da završe sve, kada kažem sve mislim na trasu, stazu, stubove, sajlu, kabine i vještačko zasnježavanje jer ta staza neće moći da drži bez topova, a možda ni sa njima, mislim da je nemoguće. S'druge strane oni nigdje i ne obećavaju tu stazu, bar ne u startu sezone 2012, njima je prioritet gondola. Malo je tužno imati gondolu sa kojom se popneš i na kraju moraš da siđeš. O gužvama da nepričam, mogu da zamislim kako će izgledati stanica koje će da na kraju dana da vraća skijaše u Pale, ima da radi punom parom do 19h!
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od tarunator Oktobar 12th 2010, 18:20

Ako se vec ne razvija najvecom mogucom brzinom,razvija se najvise u BiH!I to je vodeci ski centar!Bjelasnica je vise imala prije rata nego sada a proslo je 15-16god. nista nisu napravili!Sanajaju o nekoj gondoli koja je vjerovatno nemoguca!JAHORINA I SA GONDOLOM I BEZ NJE JE VODECI SKI CENTAR U REGIONU!
tarunator
tarunator
Member
Member

Broj poruka : 66
Godina : 33
Mjesto : Visoko
Hobi : Skijaje,biciklizam itd.
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od mixy Oktobar 13th 2010, 10:13

....gondola je odlicno resenje i u svim vecim ski-centrima hoteli i razni ugostiteljski sistemi su smesteni van skijalista...a za jahorinu je to spas jer je i ovako postala premala i njeni kapaciteti iz 80-tih su prevazidjeni (smestaj,parking)... i treba jos dosta staza za skijanje jer je sada vertikalni transport odlican...pa ko skija dobro za dan ih sve obidje po 5 puta.... koliko znam postoji master plan za sirenje jahorine prema DVORISTU, sadasnjem centru za nordijsko skijanje: nove 3-4 staze i 2-3 nove zice.... ali o tome se sve manje prica iako je debelo placena studija izvodljivosti... jahorina ima dusu ali joj treba i dosta pameti kako bi odrzala korak sa sada dostupnim ski-centrima u evropi...

mixy
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 17
Godina : 49
Mjesto : Sabac SRBIJA
Datum upisa : 26.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od japaja Oktobar 13th 2010, 13:29

Nije nemoguce da se gondola napravi, kao sto gore pise kad privatnik ima korist zasto ne. Neki se zadovolje na malim zaradama, ali dugorocno, pa se nadajmo da ce tako biti i ovaj put. Majneks ce uloziti pare i vremenom vratiti dobit a onda prepustiti sve opstini, zasto ne bi bilo moguce

japaja
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 37
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od danilosubotic Oktobar 13th 2010, 22:26

mixy ::....gondola je odlicno resenje i u svim vecim ski-centrima hoteli i razni ugostiteljski sistemi su smesteni van skijalista...a za jahorinu je to spas jer je i ovako postala premala i njeni kapaciteti iz 80-tih su prevazidjeni (smestaj,parking)... i treba jos dosta staza za skijanje jer je sada vertikalni transport odlican...pa ko skija dobro za dan ih sve obidje po 5 puta.... koliko znam postoji master plan za sirenje jahorine prema DVORISTU, sadasnjem centru za nordijsko skijanje: nove 3-4 staze i 2-3 nove zice.... ali o tome se sve manje prica iako je debelo placena studija izvodljivosti... jahorina ima dusu ali joj treba i dosta pameti kako bi odrzala korak sa sada dostupnim ski-centrima u evropi...

Poptisujem pogotovo ovu poslednju recenicu! smile

japaja ::Nije nemoguce da se gondola napravi, kao sto gore pise kad privatnik ima korist zasto ne. Neki se zadovolje na malim zaradama, ali dugorocno, pa se nadajmo da ce tako biti i ovaj put. Majneks ce uloziti pare i vremenom vratiti dobit a onda prepustiti sve opstini, zasto ne bi bilo moguce

Iz tvojih ''forumaskih reci'' u Bozije usi! smile
danilosubotic
danilosubotic
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 31
Godina : 39
Mjesto : NOVI SAD
Hobi : student
Ski/Bord : Atomic Kung Pow
Datum upisa : 24.09.2009

http://www.myspace.com/dachons

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od supra Oktobar 14th 2010, 18:19

Uporedio sam Ski centar Jahorina sa sličnom infrastrukturom u Austrijskim skijalištima i cijene za predstojeću sezonu.

Poređenjem sam došao do jednostavnog zaključka da (skoro) ni jedan Austrijski ski centar sa sličnom infrastrukturom, prvenstveno mislim na vertikalni transport i ukupan broj dužine ski staza, nema ispod 30 KM ski staze. To znači da bi jahorina sa izgradnjom šesterosjeda na Prači i Gondole Pale-Jahorina trebala da ima najmanje 50 KM ski staze, ako ne i više, što da ne i 100KM. Naravno, moja logika nema smisla jer je potrebno uzeti u obzir reljef, visinsku razliku, gdje i kako su pozicionirani ski liftovi itd itd..

Ipak, evo nekih od ski centara u AT


Berwang (Tirol) 1.340 - 1.740m

8 ski lift-a (sidro) 3 žice (dvo-četvero-šesto/sjed) 1 Gondola (kabine)

Dužina ski staza

lakše 24km
srednje 10km
teže 2km
Ukupno: 36km

Radno vrijeme: 09:00 - 16:45

Cijena ski pass-a

Dnevni € 35,50
Poludnevni € 27,50 (12:00h)



Weißsee Gletscher Welt (Salzburg) 804 - 2.600m

4 ski lift-a (sidro) 2 žice (dvo-četvero-šesto/sjed) 2 Gondole (kabine)

b]Dužina ski staza[/b]

lakše 5km
srednje 16km
teže 2km
Ukupno: 23km

Radno vrijeme: 09:00 - 16:15

Cijena ski pass-a

Dnevni € 29,00
Poludnevni € 23,00 (12:00h)



Sonnenkopf - Klostertal (Vorarlberg) 1.000 - 2.300m

5 ski lift-a (sidro) 4 žice (dvo-četvero-šesto/sjed) 1 Gondola (kabine)

b]Dužina ski staza[/b]

lakše 10km
srednje 18,5km
teže 1,5km
Ukupno: 30km

Radno vrijeme: 09:00 - 16:15

Cijena ski pass-a

Dnevni € 35,00
Poludnevni € 32,50 (12:00h)



Loser - Altaussee (Štajerska) 800 - 1.800m

4 ski lift-a (sidro) 4 žice (dvo-četvero-šesto/sjed)

Dužina ski staza

lakše 16km
srednje 11km
teže 2km
Ukupno: 29km

Radno vrijeme: 08:00 - 15:00

Cijena ski pass-a

Dnevni € 33,00
Poludnevni € 31,00 (12:00h)
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od supra Oktobar 18th 2010, 21:36

Kompanija Majnex d.o.o. je u saradnji sa kompanijom Lajtner (eng: Leitner) objavila fotografije budućeg izgleda gondole Pale - Jahorina. Gondola će biti izgrađena po uzoru na onu u Arlbergu u Austriji koju je izgradio Lajtner.
[You must be registered and logged in to see this image.]
palelive
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JAHORINA Oktobar 19th 2010, 16:48

e pa da se i ja malo oglasim na ovu temu. Nisam odavno. Svakako pozdravljam ovaj potez opštinskih odbornika i hrabra razmišljanja paljasnke firme Majnex.. Super ideja nema šta. Praviće se gondola i iz Pala i iz Lukavice zasigurno samo stoji pitanje kada... (ako se sjećate nedavno je firma Marvel iz I.Sarajeva objavila video prezentaciju gondole Lukavica - Dvorišta - Jahorina) Tako da ja postavljam pitanje dal je ovo stvarno razmišljanje ili pandam razmišljanjima ljudima iz firem Marvel?

Ali zasigurno znam da bi posle izgradnje ove žičare bio zabranjen ulazak na Jahorinu motornim vozilima i tu bi se našla ekonomska računica investicije. Ako pričamo o izgradnji staze ona može samo da ide od vrha Ravne planine ka Koranu gdje je Majnex već kupio zemlju i planira polazni stanicu zato je i predviđena međustanica na Ravnoj planini. takođe postoji mogućnost pravljenja staze od Ravne planine prema Jahorini . Ostaje nam samo da vidimo dal će se ovaj najavljeni projekat realizovati a to ćemo znati veoma brzo..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od mixy Oktobar 19th 2010, 18:54

JAHORINA ::e pa da se i ja malo oglasim na ovu temu. Nisam odavno. Svakako pozdravljam ovaj potez opštinskih odbornika i hrabra razmišljanja paljasnke firme Majnex.. Super ideja nema šta. Praviće se gondola i iz Pala i iz Lukavice zasigurno samo stoji pitanje kada... (ako se sjećate nedavno je firma Marvel iz I.Sarajeva objavila video prezentaciju gondole Lukavica - Dvorišta - Jahorina) Tako da ja postavljam pitanje dal je ovo stvarno razmišljanje ili pandam razmišljanjima ljudima iz firem Marvel?

Ali zasigurno znam da bi posle izgradnje ove žičare bio zabranjen ulazak na Jahorinu motornim vozilima i tu bi se našla ekonomska računica investicije. Ako pričamo o izgradnji staze ona može samo da ide od vrha Ravne planine ka Koranu gdje je Majnex već kupio zemlju i planira polazni stanicu zato je i predviđena međustanica na Ravnoj planini. takođe postoji mogućnost pravljenja staze od Ravne planine prema Jahorini . Ostaje nam samo da vidimo dal će se ovaj najavljeni projekat realizovati a to ćemo znati veoma brzo..


JAHORINO ...gde moze da se pogleda prezentacija gondole lukavica-dvorista-jahorina, pokusavao sam ali na netu nisam uspeo nista naci.....posto imam plac u dvoristima i zainteresovan sam nesto graditi ali dok se neki vertikalni transport ne odradi nema isplativosti.... i da li
dvorista u blizoj buducnosti imaju neku perspektivu,,,,koliko vidim od master plana nema neke vajde... tako da ova gondola iz lukavice verovatno planira medjustanicu u dvoristima sto bi dosta pokrenulo ovo turisticko mestasce.....zadnjih godinu i po se izgradilo 20-tak apartmanskih kuca-vikendica i malo je zivnulo ali sve je nedovoljno za neko ozbiljnije ulaganje bez bilo kakve zice i staza...

mixy
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 17
Godina : 49
Mjesto : Sabac SRBIJA
Datum upisa : 26.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JAHORINA Oktobar 19th 2010, 19:31

vrtilo se se to dugo na medijima pokušaću pronaći klip pa staviti..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JAHORINA Oktobar 19th 2010, 19:37

JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od mixy Oktobar 19th 2010, 20:38


...hvala na linkovima..... valjda ce nesto biti od ovoga....zna li se mozda hoce li se sta u dvoristima raditi u skorije vreme...

mixy
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 17
Godina : 49
Mjesto : Sabac SRBIJA
Datum upisa : 26.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JAHORINA Oktobar 19th 2010, 21:56

mixy ::

...hvala na linkovima..... valjda ce nesto biti od ovoga....zna li se mozda hoce li se sta u dvoristima raditi u skorije vreme...

Pa trenutno nema nekih aktivnosti mada ima određen broj "jakih" ljudi koji su investirali na Dvorištima i mislim da će vema skoro biti nešto od žičara ka Jahorini.
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JLive Oktobar 21st 2010, 17:46

Ukoliko sve bude teklo prema predviđenim planovima zimska sezona na Jahorini mogla bi biti obilježena puštanjem u rad savremene gondole koja će prevoziti putnike na relaciji Pale-Jahorina, istaknuto je u opštini Pale.

Riječ je o projektu vrijednom 15 miliona evra, koji će doprinjeti turističkom razvoju Jahorine, Pala i cijelog regiona.

Investitor projekta "Jahorina express" je produzeće Majnex sa Pala uz teničku podršku italijanske kompanije Lajtner koja je učestvovala u izgradnji šestosjeda na Jahorini.


Mapa, polazna stanica, kapacitet osoba, investicija, izođač itd itd.. + VIDEO: Gondola Pale-Jahorina do sezone 2011
JLive
JLive
Member
Member

Broj poruka : 131
Datum upisa : 14.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Pitanje: Koja je to staza?

Počalji od info-jahorina Oktobar 22nd 2010, 18:09

Upitaše me prijatelji sa skijanje.rs koja je to staza koju su označili u donjem lijevom ćosku na mapi na kojoj su također označili trasu kojom će se kretati nova gondola "Jahorina Expres"?

[You must be registered and logged in to see this image.]
info-jahorina
info-jahorina
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 777
Hobi : web
Ski/Bord : Bord
Datum upisa : 22.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od JAHORINA Oktobar 22nd 2010, 19:23

E to ti je Stambločić. Mjesto 5 km od Pala nekada odmaralište jedne sarajevske firme a sada sjedište Fakulteta za fizičku kulturu. Pored zgrade fakulteta se nalazi sportska dvorana kao i ski lif sa pratećom stazom. Ski lift već duže vremena nije u funkciji kao ni staza..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gondola Pale-Jahorina Empty Re: Gondola Pale-Jahorina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu