Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

+5
zidoo
Aschen
japaja
suma.ker
JAHORINA
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 27th 2009, 19:56

Evo još jedna novina na Jahorini od ove sezone. Naime ovih dana počinje izgradnja ulazno-izlaznih rampi na kojima će se vršiti naplata parkiranja.. Naplatne rampe će se nalaziti na ulazu na Jahorinu ( malo niže od dosadašnejg policijskog punkta) i planiraano je da ima 5 ulazno - izlaznih rampi koje bi bile promjenjive zavisno od intenziteta saobraćaja. ( kao na naplatnim rampama na auto putevima). Za uzvrat gosti će dobiti mnogo više očeišćenog parkinga i dobro očišćene puteve na platou Jahorine.. Tender za čišćenje je već završen i dobili su ga zajednički dvije firme i to OC Jahorina i doo Stanišić Pale. OC Jahorina će čistiti dio puteva od app Košuta pa ispred hotela Jahorina, Košuta, Bistrica do Ciljne kuće i nazad do hotela Nebojša,(istočni dio Jahorine) dok će doo Stanišić čistiti parking POljice put do naselja Šator kao i sve parking prostore u naselju Šator(zapadni dio planine). Prilikom čišćenja snijega koristiće sve metode čišćenja pored guranja i bacanja i metoda odvoza snijega što je veoma bitno za put u naselju Šator. Organizaciju saobraćaja na Jahorini vršit će redari ili pripadnici neke agenciji potpomognuti radnicima policije... Ovo je prva godina da će neko biti direktno odgovoran za ovu oblast.

Cijena parkinga će se formirati na osnovu 24 sata i iznosiće 5 km. Da malo pojednostavim ako budete sa vozilom na Jahorini 12 sati platićete 2,5 km.. Cjenovnik još nije urađen tako da neznam cijene višednevnih parking karti... .
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od suma.ker Oktobar 27th 2009, 20:33

a ko garantuje da ce biti mesta kad ti naplate kartu? meni se desavalo da parkiram po 500 metara od boravka daleko.... i to jos nije sve nego ga gurnes u neki budzak pa ti nestanu na novom autu ratkapne i to sam jos bio sretan jer mi nosace i kutiju niko nije dirao !!! mogli bi i za te novce da uvedu onda i cuvare tih parkinga....
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od japaja Oktobar 28th 2009, 11:00

Sve mi se nesto cini da ce biti kolona i zastoja kao i jedne godine kad su naplacivali. Pogotovo ako ne bude na ravnom, pola ih ne zna krenuti uz brdo ako je samo mokro, a ne klizavo.
A hoce li biti nekih mjesecni, godisnji karata za one koji tu dolaze malo cesce i koji su vlasnici objekata?

japaja
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 37
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od Aschen Oktobar 28th 2009, 12:39

Da li se mozda zna kako ce se regulisati naplata za valsnike vikendica?

Ima li sanse da se dobije neka propusnica?

Aschen
visitor
visitor

Broj poruka : 7
Datum upisa : 24.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od zidoo Oktobar 28th 2009, 14:01

Tacno smo fildzan drzava smile
Sta se desava ako imam rezervisan parking ispred vikendice?
Zar nisu mogli angazovati covjeka koji ce da naplacuje parking na parkingu a ne ulaz na planinu pod motom 'parking'. Sta ako ne zelim da parkiram nego da se djiram gore dole smile
5km jedan dan, znaci ekipa od 3 auta 7 dana ce da plati 7*5*3=105km?

Ovo je gore cak i od RTV pretplate smile
zidoo
zidoo
Member
Member

Broj poruka : 103
Ski/Bord : Ride Agenda
Datum upisa : 19.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od supra Oktobar 28th 2009, 14:06

kako reče japaja i ja mislim da će biti gužvanija na rampi. subotom kada bude bila smjena ima da bude veselo ko na granici.
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 28th 2009, 15:08

Neznam odakle da krenem da odgovaram :
- Plato gdje će se naplaćivati karte jeste malo u brdu al će se održavati redovono i posipati sa soli
- prema planu postojaće sezonske i druge karte
-vlasnici objekata će dobiti besplatnu propusnicu
- 4 ulazne rampe bi trebale da imaju dobar protok saobraćaja jel se na ulasku uzima samo tiket
- niko nema privatan parking te iz tog razloga nijedna vikendica nema svoje parking mjesto. ( 99 % vikendica na Jahorini ima vlastitu zemlju samo onoliko koliko pritišću temelji sve ostalo je opštinska zemlja)
-odgovor za zida, sedmična karta će zasigurno biti jefrinija od ove računice koju si ti postavio, a za điranje saa autom ćeš morati naći drugu relaciju smile

I da vas napomenem da ovo što sam napisai su još uvjek nezvanične informacije. Kada bude gotova Odluka o naplati parkinga na Jahorini onda ću vam tačno reći cijene. Zači što sam napisao odnosni se na stavri koje su u pripremi i u nacrtu Odluke o naplati parkinga na Jahorini..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od gabrijelos Oktobar 28th 2009, 15:26

Stvarno ako subotom bude guzva i jos ako bude snijega pa ostanem na jednoj od one 2 serpentine pred sam ulaz na Jahorinu tesko cu krenuti sa zadnjom vucom a onda ako budem morao staviti lance cu p.....
Ali vjerujem da ce to biti rijeseno pametno

A za naplatu nek postave 2-3 kioska gdje doneses tiket, vidi se vrijeme ulaza, platis i onda imas vremena recimo 20min da izadjes na nacin da na izlazu samo gurnes potvrdeni tiket i rampa se digne, da se nestvara cep na izlazu kad je smjena ili tamo ok 16h kad je gotovo skijanje
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od japaja Oktobar 28th 2009, 16:40

Koliko su ljudi bili u nevjerici za sestosjed, ja jos manje vjerujem da ce ovo prolaziti bez guzve. Neka se placa parking, ali da stvarno bude mjesta za parkiranje a ne da te neko zagradi ili da ti sam cistis jer ti se cini da bi bas tu mogao stati.

japaja
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 37
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 28th 2009, 17:01

ja se samo bojim situacije da se parking naplaćuje a da se nečisti kako treba... Ali opet po prvi put će neko odgovarati ( važeći Zakon o osnovama bezbjednosti saobraćaja) ako neočisti put , jel se sada zna kome je plaćeno za čišćenje. Evo da pojasnim. Opština Pale je investirala svoj novac za firme koje su dobile tender za čišćenje kao i za naplatne ranpe... Plan je da su u jiutarnjim časovima iz pravca Pala otvore 4 rampe a u popodnevim časovima 4 iz pavca Jahorine ili drugačiji režim zavisno od potreba... Znači iz pravca Pala svo zadržavanje će se svesti na par sekundi odnosno koliko je potrebno da se uzme tiket..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 28th 2009, 17:05

japaja ::Koliko su ljudi bili u nevjerici za sestosjed, ja jos manje vjerujem da ce ovo prolaziti bez guzve. Neka se placa parking, ali da stvarno bude mjesta za parkiranje a ne da te neko zagradi ili da ti sam cistis jer ti se cini da bi bas tu mogao stati.

Opština planira određen broj parking mjesta da obezbjedi do zime, negdje oko 250 novih parking mjesta... Radnici agencije će usmjeravati dnevne goste prema redosledu koji će biti utvrđen odnosno na parking mjesta na kojima ima slobodnog mjesta.
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od zidoo Oktobar 28th 2009, 17:17

A sta ce da bude kad nema parking mjesta slobodnih? mislim tih oznacenih?
zidoo
zidoo
Member
Member

Broj poruka : 103
Ski/Bord : Ride Agenda
Datum upisa : 19.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 28th 2009, 17:34

zidoo ::A sta ce da bude kad nema parking mjesta slobodnih? mislim tih oznacenih?

Pa mislim ako se bude sve čistilo da nećemo doći u takvu situaciju...
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od zidoo Oktobar 29th 2009, 10:26

Nemojte me svatiti pogresno nisam hejter (nemam ni jedne kazne za parking, placam non stop) ali placanje parking karte prilikom ulaska na planinu je nekako mutavo. Nek zakljucavaju auto ko ne plati, al nek naplacuju fino na parkingu ili putem SMS-a/automata...
zidoo
zidoo
Member
Member

Broj poruka : 103
Ski/Bord : Ride Agenda
Datum upisa : 19.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od suma.ker Oktobar 29th 2009, 14:19

zidoo ::Nemojte me svatiti pogresno nisam hejter (nemam ni jedne kazne za parking, placam non stop) ali placanje parking karte prilikom ulaska na planinu je nekako mutavo. Nek zakljucavaju auto ko ne plati, al nek naplacuju fino na parkingu ili putem SMS-a/automata...
tako je!!!!! i to sve sa cuvarima!!! a onaj ko nece nek ga gura u sneg!
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od japaja Oktobar 29th 2009, 17:37

Odbornici Skupštine opštine Pale na drugoj posebnoj sjednici jednoglasno su donijeli odluku da do početka ove zimske turističke sezone opština u saobraćajnu infrastrukturu na Jahorini uloži oko 300 000 KM, koje će biti utrošene na proširenje i obezbjeđivanje novih parking-prostora na olimpijskoj planini. Kako je rečeno na sjednici, opština planira da uloženi novac vrati u roku od dvije godine, naplatom ulaza na Jahorini. Od sredstava prikupljenih na taj način biće omogućeno i kvalitetnije čišćenje olimpijske planine. Menadžment Olimpijskog centra izjasnio se da nije više u mogućnosti da čisti javne površine na Jahorini, pa je tu obavezu opština uzela na sebe. S tim u vezi, biće obezbjeđeno novih 314 parking mjesta do 15. decembra, zavisno od vremenskih uslova.

Na ulaznoj rampi će biti tri ulaza sa video nadzorom, a na izlazu će se naplaćivati boravak, što će obezbjediti veću bezbjednost gostiju.


U ovom momentu opština razmišlja da jednodnevne parking karte budu 5 KM, a za one koji budu 7 dana ili duže, biće obezbjeđen popust. Radnici OC Jahorina imaće besplatan boravak, dok će i svi vlasnici objekata plaćati parking, s tim što oni koji imaju vlastite parking prostore neće plaćati punu cijenu karte.

Željeli bi čuti mišljenje naših posjetilaca, da li je 5 KM za parking malo ili mnogo? Da li je ovo dobar potez opštine? Kakva su iskustva drugih zimskih turističkih centara? Sa desne strane je otvorena anketa.

copy/paste sa palelive

japaja
Junior Member
Junior Member

Broj poruka : 37
Ski/Bord : Ski
Datum upisa : 24.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od gabrijelos Oktobar 29th 2009, 19:41

Za nadziran, ociscen i uredjen parking i ako sve bude na nivou i nije puno ali uz dizanje cijene ski-pasa jos i ovaj namet u ovim tezim vremenima im nije bas pametan potez

Pitam se kako ce u prvom ili drugom mjesecu kad je Jahorina ouna turista i auta cistiti parkinge, nemozes dobro ocistiti cestu ako napada 50cm jer onda sve nabacaju na aute

Za prvu sezonu treba biti simbolicna cijena dok se nevidi kako ce sve funkcionirati
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od suma.ker Oktobar 29th 2009, 21:09

ovo je nesto najgluplje sto sam cuo pored naplacivanja ekoloske takse za ulazak automobilom u Crnu Goru!
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 29th 2009, 21:40

suma.ker ::ovo je nesto najgluplje sto sam cuo pored naplacivanja ekoloske takse za ulazak automobilom u Crnu Goru!

ima i ekološka taxa na mokroj gori naplaćuje se čim se uđe u CG


Današnje informacije koje sam dobio govore da opština Pale nije dobila saglasnost za postavljanje naplatnih rampi tako da je čitav projekat doveden u pitanje. Detalje ću saznati sutra..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od suma.ker Oktobar 29th 2009, 22:39

JAHORINA ::
suma.ker ::ovo je nesto najgluplje sto sam cuo pored naplacivanja ekoloske takse za ulazak automobilom u Crnu Goru!

ima i ekološka taxa na mokroj gori naplaćuje se čim se uđe u CG


Današnje informacije koje sam dobio govore da opština Pale nije dobila saglasnost za postavljanje naplatnih rampi tako da je čitav projekat doveden u pitanje. Detalje ću saznati sutra..
hvala bogu! ja mislimda kroz cenu ski karata OCjahorina bez problema moze da odzava nekih 10 tak polafon km puta!
suma.ker
suma.ker
God Member
God Member

Broj poruka : 953
Godina : 45
Mjesto : Novi Sad
Hobi : piletina
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.corona-nekretnine.in.rs/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od gabrijelos Oktobar 29th 2009, 23:23

Htjeli su napraviti val thorens, tamo je valjda zadrzavanje busa i automobila moguce na 2h sve preko toga se placa i to su astronomske cifre a nakon ta 2 sata moraju prakirati noze u dolini a i tamo se naplacuje parking
Sve zbog ekologije

Sumnjam da je Jahorini ikome palo na pamet naplacivati parking zbog ekologije,
a da ne usporedjujem val thorens i jahorinu, naravno da necu jer u val thorensu nisam bio :D
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od zidoo Oktobar 30th 2009, 10:27

Najbolje da se ugledaju na CG biznis model smile
Naplata parkinga definitivno, i cjena je ok ako ima popust na 3+ dana, ali preko aparata ili neceg slicnog, a ne naplacivat 'ulaz na planinu'...
zidoo
zidoo
Member
Member

Broj poruka : 103
Ski/Bord : Ride Agenda
Datum upisa : 19.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 30th 2009, 10:40

Znam da je sada problem, evo novembar na pragu a posle ovoga nema izglednog rješenja za narednu sezonu, ko će i kako čistiti... Možda neko i skonta neko alternativno rješenje...
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od zidoo Oktobar 30th 2009, 16:08

Ne znam stvarno ko je vlasnik puta poslje rampe, ali zar ne bi bilo logicno da vlasnici objekata placaju za ciscenje puta i prilaza, a vlasnici automobila da placaju parking kad parkiraju. Mislim to je fer i prema OC-u (ili opstini pale ili kome god) i prema ljudima.
zidoo
zidoo
Member
Member

Broj poruka : 103
Ski/Bord : Ride Agenda
Datum upisa : 19.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od JAHORINA Oktobar 30th 2009, 20:05

Ni danas nisam uspio da dođem do prve informacije šta će se dešavati zimus na Jhaorini. Jedan dio rukovodilaca u opštini Pale tvrdi da će se dobiti saglasnot za postavljanje naplatnih rampi a drugi da se neće dobiti saglasnot. Ono što je provjereno jeste da JP Putevi RS nisu dali saglasnost te se sada čeka stva Ministarstva saobraćaja i veza u Vladi RS...
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI Empty Re: NAPLATA PARKINGA NA JAHORINI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu