Jahorinski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

+2
ThunderBird
JAHORINA
6 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od JAHORINA Juni 10th 2009, 14:32

Spisak lokacija gdje se nalaze fiksne kamere na putevima u BiH..

SARAJEVO:
  • RTV dom - pravac prema Ilidži
  • Stupska petlja - pravac prena Ilidži
  • Dobrinja - raskrsnica kod Imzit pumpe
  • Pofalići - kod srednje ekonomske škole
  • Stari grad - raskrsnica iza vječne vatre u pravcu Marijin dvora
  • Kasarna Maršal Tito - raskrsnica na ulazu u kasarnu prema Ilidži
  • Binježevo - pravac Ilidža prema Hadžićima i obratno
  • Autoput - Podlugovi iz oba smjera

MOSTAR:
  • Gradska obilaznica od HIT-a prema Čekrku - 3 kamere
  • Raskrsnica kod zgrade Mostarke

BIHAĆ:
  • Cesta prema GP Izačić kod OMV pumpe

LIVNO:
  • Semafor na splitskoj obilaznici

TRAVNIK:
  • Kalibunar-na magistralnoj cesti
  • Vitez- raskrsnica kod impregacije
  • Brnjaci-magistralni put prema Kiseljaku

ZENICA:
  • Donja Vraca - magistralni put M17
  • Žepče - kod Zovko pumpe put M17
  • Maglaj - na ulazu u Maglaj(semafor) M17
  • Šije - M17

Sretno
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od ThunderBird Juni 10th 2009, 17:27

JAHORINA ::
-Maglaj - na ulazu u Maglaj(semafor) M17

Ova me je koštala kazne početkom marta kada sam se vraćao sa Jahorine... :evil: :evil: :evil:
ThunderBird
ThunderBird
Senior Member
Senior Member

Broj poruka : 494
Godina : 37
Mjesto : Derventa
Hobi : Bike, Bord, Photo
Ski/Bord : Daska 4 life
Datum upisa : 03.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 10th 2009, 20:09

Kako to funkcionira?
Ja sam siguran da sam na autocesti ako se to tako moze nazvati jer to nije autocesta (nemoj te se domaci ljutiti) vozio 140 tu u Podlugovima a poslije sam vidio da je tamo ogranicenje 110km/h?

Jel tu postoje kucista pa se kamere povremeno stave ili su stalno tamo, i kako idu naplate kazne, gdje te zaustave?
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od JAHORINA Juni 10th 2009, 21:40

gabrijelos ::Kako to funkcionira?
Ja sam siguran da sam na autocesti ako se to tako moze nazvati jer to nije autocesta (nemoj te se domaci ljutiti) vozio 140 tu u Podlugovima a poslije sam vidio da je tamo ogranicenje 110km/h?

Jel tu postoje kucista pa se kamere povremeno stave ili su stalno tamo, i kako idu naplate kazne, gdje te zaustave?
za strane državljane malo teže, al ipak treba pripaziti
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od ThunderBird Juni 10th 2009, 23:25

Od 1.7 kazne stižu i u Bangladesh, ništa ne brinite... :D
ThunderBird
ThunderBird
Senior Member
Senior Member

Broj poruka : 494
Godina : 37
Mjesto : Derventa
Hobi : Bike, Bord, Photo
Ski/Bord : Daska 4 life
Datum upisa : 03.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od info-jahorina Juni 10th 2009, 23:48

Korisna i žalosna tema smile
info-jahorina
info-jahorina
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 777
Hobi : web
Ski/Bord : Bord
Datum upisa : 22.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 13th 2009, 16:02

Evo par brzopoteznih

Gdje je mjesto Kalibunar, jel se prođe kroz to mjesto kada se ide Zenica-Novi Travnik-Bugojno?

Gdje je mjesto Šije, jel to cca 15-tak km prije Zenice kad se ide iz Doboja?

I još samo gdje je mjesto Donja Vraca?

I sta znaci da od 1.7 kazne stizu svagdje, jedina logika mi je da me na granici zaustave i kazu tu i tu si toliko vozio plati.
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od JAHORINA Juni 14th 2009, 21:08

Šije je odmah odnosno 25 km iza Doboja prema Zenici a Donja Vrana su 15-ak km prije Zenice gledano iz istog pravca.

Kyalibunar jeste na putu Sarajevi - Travnik - Banja Luka..
JAHORINA
JAHORINA
Info Jahorina Forum
Info Jahorina Forum

Broj poruka : 2080
Godina : 53
Mjesto : JAHORINA
Hobi : SKIJANJE
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od supra Juni 14th 2009, 21:11

JAHORINA ::Šije je odmah odnosno 25 km iza Doboja prema Zenici a Donja Vrana su 15-ak km prije Zenice gledano iz istog pravca.

Kyalibunar jeste na putu Sarajevi - Travnik - Banja Luka..
Gdje ti je taj Kyalibunar i Sarajevi zbunjeni
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 22nd 2009, 19:41

Nove kamere:

Kupres - Izlaz iz grada prema Splitu ( okrenuta prema onima koji idu na more prema Splitu)

Tomislavgrad - 100m prije ulaza u grada, kada se dolazi iz Šuice (okrenuta prema koji idu s mora prema Šuici i Kupresu (ovo nisam 100% siguran ali po sjecanju mislim da je tako okrenuta))

Tomislavgrad - Na obilaznici kod semafora, kada se ide iz grada prema cini mi se Mostaru


Poslednji izmenio gabrijelos dana Juni 22nd 2009, 19:49, izmenjeno ukupno 1 puta
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 22nd 2009, 19:47

Šije - prvo mjesto (cca 5km) iza Doboja prema Zenici ( okrenuta je prema onima koji dolaze iz Zenice) kamera je omdah na ulaz u mjesto i treba usporiti prije table mjesta

Maglaj - na izlazu iz Maglaja prema Doboju, (okrenuta je prema onima koji idu iz Zenice u Doboj)

Žepče - Kod Zovko pumpe cca 7-8km prije Žepća kada se ide iz Doboja ( okrenuta prema onima koji idu iz Doboja prema Zenici)

Donja Vrana - Prvo mjesto (cca 5km) iza Zenice prema Doboju ( okrenuta onima koji idu iz Zenice u Doboj)
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od supra Juni 22nd 2009, 20:01

Mene mogu da slikaju koliko im je mila volja cool
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 22nd 2009, 20:49

supra ::Mene mogu da slikaju koliko im je mila volja cool

Odaj nam tajnu idea1
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od supra Juni 22nd 2009, 20:59

Ja sam stranac za te vaše kamere tongue
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 22nd 2009, 21:33

Pa i ja sam, ali spominje se neki 1.7 i "Banglades" smile
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od alfa Juni 23rd 2009, 10:33

supra ::Ja sam stranac za te vaše kamere tongue

Trenutno se radi i po tom pitanju tj da se podaci direktno proslede na granicne prelaze pa kada krenete nazad a onda sledi naplata kazni ili oduzimanje domace rakije,dimljenih proizvoda i ostale dodatne opreme koju stranci nose iz ovih krajeva :D :D :D
alfa
alfa
Full Member
Full Member

Broj poruka : 368
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od supra Juni 23rd 2009, 11:07

alfa ::
supra ::Ja sam stranac za te vaše kamere tongue

Trenutno se radi i po tom pitanju tj da se podaci direktno proslede na granicne prelaze pa kada krenete nazad a onda sledi naplata kazni ili oduzimanje domace rakije,dimljenih proizvoda i ostale dodatne opreme koju stranci nose iz ovih krajeva :D :D :D
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 23rd 2009, 11:38

To mi je najlogicnije da te zaustave na granici i onda naplata.

Nema smisla slati kazne u drugu drzavu i nema pravne osnove jer u BIH ne vrijede zakoni HR ili SVI i obratno

Vjerujem da cemo biti pravodobno obavijesteni od naseg "insajdera" iz organa reda
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od supra Juni 23rd 2009, 11:51

Meni mogu samo da naplate kaznu, nemaju šta da mi oduzmu, jer ja rakiju ne nosim, a sve ostalo pojedem do granice :D

Nakon kršenja tog saobraćajnog reda ostaje im samo broj tablice a ne lični podatci. To znači da bi na granici od svog silnog posla trebali da blenu u svaku tablicu kako bi zaustavili prekršioca! To je neizvodljivo!
supra
supra
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 2081
Godina : 47
Mjesto : Switzerland
Hobi : Jagnjetina
Ski/Bord : Burton Vapor
Datum upisa : 23.12.2008

http://www.info-jahorina.net

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od alfa Juni 23rd 2009, 12:39

iz pouzdanih izvora sam dobio informaciju da ce na granicnim prelazima biti dezurni sa hirurgije pa ce slucajevima kao sto je Supra na licu mesta biti odradjen hirurski zahvat i iz zeludca oduzeta sva hrana koju je ovaj natrpao unutra :D

ovo na granicama ne bi radila policija nego bi bili postavljeni elektronski citaci koji bi taj posao radili...nesto kao pri registraciji vozila,ako imas kakav prekrsaj nema ti registrovati auto samo sto bi u ovom slucaju za vozilo koje je registrovano prilikom prekrsaja bio onemogucen prelazak granice..
alfa
alfa
Full Member
Full Member

Broj poruka : 368
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 23rd 2009, 13:56

Tu je problem o kaznjavanju, ne kaznjava se auto nego vozac i kako ce dokazati tko je vozio?
Ili mozda imaju neke super fotice u tim kamerama pa ce odmah slati i sliku, to ce biti bosanski KGB :D
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od alfa Juni 23rd 2009, 15:30

Kaznjava se vozac,to je jasno,zbog toga je i porez na prevod kao i takse skinute na smesnu cenu da bi se konacno regulisalo ko je vlasnik vozila a ne kao do sada da vozilo promeni gomilu vlasnika a registrovano je samo na jednog.Izmedju ostalog zakonska duznost svakog vlasnika vozila kao i vozaca koje ga vozi je da ima punomoc a ako nema onda je vlasnik vozila duzan da bude u vozilu.Mozda smesno zvuce zakoni ali njihovom primenom ne moze doci do ovakvih problema....

Skoro sam cuo jednu anegdotu(ne znam koliko je istinita ali u svakom slucaju je moguca,smesna a jako zalosna za nesrecnika kome se to dogodilo) u vezi ovim kamerama.Naime lik koji je zeni prijavio da ide na sluzbeni put a zapalio sa svalerkom na Vlasic je dosla kazna sa sve slikom na kucnu adresu.Na njegovu zalost,postu je primila njegova zena...ostatak zamislite sami :D
alfa
alfa
Full Member
Full Member

Broj poruka : 368
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od gabrijelos Juni 23rd 2009, 15:59

Zakljucak - Kada ides sa svalerkom, ne vozi brzo yahoo :D
gabrijelos
gabrijelos
Jahorina | Info Forum
Jahorina | Info Forum

Broj poruka : 1077
Godina : 41
Mjesto : Osijek
Ski/Bord : ski
Datum upisa : 24.12.2008

http://www.info-jahorina.net/

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od ThunderBird Juni 23rd 2009, 16:29

2alfa: Meni je stiglo pismo zbog prevelike brzine sa radara u Maglaju odnosno Šijama.

Tek na zahtjev ti se šalje slika, ovako dodje samo pismo i ti onda nazoveš da potvrdiš je li auto vozio vlasnik vozila ili XY osoba. Ako ne potvrdiš u rodu od 48 sati, vlasnik vozila dobija prekršajni nalog.
ThunderBird
ThunderBird
Senior Member
Senior Member

Broj poruka : 494
Godina : 37
Mjesto : Derventa
Hobi : Bike, Bord, Photo
Ski/Bord : Daska 4 life
Datum upisa : 03.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od alfa Juni 23rd 2009, 16:31

Znaci da ipak samo neko to izmislio...u svakom slucaju treba se paziti :D
alfa
alfa
Full Member
Full Member

Broj poruka : 368
Datum upisa : 25.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja Empty Re: Gdje su u BiH postavljene fiksne kamere za mjerenje brzine kretanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu